fbpx

Nastavení Woo gpwebpay pluginu.

1. Po instalaci je potřeba zadat licenční číslo pluginu.

Klikněte v menu Woo plugins -> Woo Gpwebpay:


Zadejte licenci, která Vám přišla do emailu. Případně napište email pro klíč. Nezapoměnte se podívat do spamu, někdy se stavá, že tam zůstávájí emaily

2. Po aktivaci se zobrazí hlavní nastavení pluginu:

Vyplňte údaje od gpwebpay a doplnit nastavení.
Nezapomeňte zadat testovací údaje a zaškrtnout testovací mód.
Důležité nastavení:

Důležité nastavení:

  • Test mód – v tomto checkboxu aktivujete/deaktivuje testovací prostředí
  • Banka obchodníka – v rozbalovacím menu vyberte banku obchodníka
  • Číslo obchodníka – do tohoto pole zadejte číslo obchodníka, které Vám bylo přiděleno
  • Heslo privátního klíče – zde uveďte heslo v Vámi vygenerovanému privátnímu klíči
  • Jméno privátního klíče – nejprve nahrejte privátní klíč do složky, kde máte nainstalovaný WordPress a uložte jeho název bez přípony souboru. Poté ho napište sem.
  • Jméno veřejného klíče – postup je stejný jako u předešlého privátního klíče

3. Propojení gpwebpay s WooCommerce

Pro implementaci GP WebPay, je potřeba mít podepsanou smlouvu s tímto poskytovatelem. V případě, že máte již vše vyřízené, obdržíte emailem přístupy do testovacího rozhraní.

Po přihlášení budete vyzváni k potvrzení údajů a změně vygenerovaného hesla. Na email vám bude zaslán kód pro potvrzení změny. Pak se znovu přihlásíte a musíte získat veřejný a soukromý klíč.

Veřejný klíč

Klíč najdete v sekci ke stažení, kde kliknete na odkaz a stáhnete si jej do počítače. Pak jej pomocí FTP klienta nahrajete do adresáře WordPressu, tedy tam, kde je soubor wp_config.php. Název tohoto souboru, bez přípony vložíte do nastavení pluginu

Sou- kromý klíč

Vytvoření a nahrání soukromého klíče se skládá z více kroků. Nejprve půjdete do sekce Správa klíčů a kliknete na Vytvořit soukromý klíč. Ve formuláři zadáte název klíče a heslo k němu. Název klíče a heslo budete potřebovat v nastavení pluginu, viz předchozí odkaz. Soukromý klíč se vám stáhne a vy jej pomocí FTP klienta nahrajete do složky WordPressu, stejně jako veřejný klíč. Jeho název vložíte do nastavení pluginu opět bez přípony.

4. Testovací platby

Další důležitou věcí než spustíte „ostrou“ verzi plateb je, že budete muset provádět tzv. testovací platby. Seznam všech testovacích plateb naleznete pod Technické připojení – Testovací platby.

5. Ostrý provoz platby

Po vytvoření testovacích plateb, je potřeba napsat na gpwebpay a požádat o ověření a zaslání produkčních přístupů, které potom přidáte do pluginu a vypnete testovací verzi.

Děkuji za zakoupení pluginu.

Návod pro plugin

Zavřít Košík
Zavřít Oblíbené
Close Nedávno shlédnutý
Zavřít
Zavřít
Kategorie